Szybka pomoc

Poradnik


Filmy instruktażowe


Słownik pojęć

Zmiana pozycji (lub Zm. pozycji)
Zmiana liczona od poprzedniego okresu, w którym sprawdzaliśmy to słowo.
W Monitoringu to zmiana z wczoraj. W Analizie Stron dla najbardziej popularnych 5% słów to także zmiana z dnia na dzień. Dla pozostałych fraz zmiana od poprzedniego miesiąca.
Wyszukiwania
Średnio tyle razy internauci wpisują do wyszukiwarki dane słowo kluczowe. Zaprezentowane informacje pochodzą z polskich wyników wyszukiwania.
CPC
Średnia stawka za kliknięcie w reklamę. Może różnić się od Twoich danych rzeczywistych, gdyż bierze pod uwagę również reklamy Twoich konkurentów, a także inne czynniki (np. jakość reklam i stron docelowych), które wpływają na ostateczną kwotę, jaką widzisz w panelu AdWords
Rodzaje wyników
Zdarza się, że prócz wyników naturalnych na stronie wyszukiwania występują także dodatkowe elementy, jak Reklamy AdWords, Reklamy produktów, Grafy wiedzy, Mapy, Karuzele, Obrazki, Wyniki lokalne, Newsy, Gwiazdki przy wynikach, Sitelinki, Materiały video, Bezpośrednie odpowiedzi na pytania (ang. Direct Answers), Informacje o hotelach, Informacje o lotach, Informacje o pogodzie, Informacje o firmach, Tabele podsumowujące. Takie dane prezentujemy także w raportach. Możesz je zobaczyć w kolumnie „Rodzaje wyników” w tabelach (w trybie zaawansowanym). Możesz po nich także filtrować.
Snippet
Snippet pokazuje, jak reklama AdWords wygląda w wynikach wyszukiwania.
Region reklamy
W tym miejscu, na stronie wyników wyszukiwania, znaleźliśmy Twoją reklamę.
Wspólne słowa
Na tyle słów kluczowych występujesz wspólnie Ty i Twój konkurent. Pod uwagę bierzemy 5 pierwszych stron w wynikach wyszukiwania.
Ruch
Ruch określa potencjał słowa i służy do porównania z konkurencją. Przy wyliczeniu uwzględniamy:
  • ogólne wyszukiwania i trendowość słów,
  • pozycję słowa,
  • charakterystykę wyników wyświetlanych dla danego słowa (np. słowa brandowe będą miały większy ruch na pierwszej pozycji i mniejszy na dalszych w porównaniu do „zwykłych” słów).
Widoczność SEO
Widoczność jest pojęciem szerszym niż ruch. Odzwierciedla tylko to, dla jak szerokiej "publiczności" widoczna jest dana strona. W jej wyliczeniu uwzględniamy:
  • pozycję słowa (dla bardzo często wyszukiwanych słów możemy przydzielić niewielką widoczność nawet dla pozycji poza pierwszą stroną),
  • ogólną liczbę wyszukiwań.
Budżet
Wskaźnik pozwalający na porównanie Twojej strony ze stroną konkurenta. Wartość jest szacowana i może znacznie różnić się od wartości realnej.
Trendy
Rozłożenie popularności słowa kluczowego w czasie (na podstawie wyszukiwań internautów).
Trendy w SEMSTORM prezentowane są inaczej niż w narzędziu propozycji słów kluczowych AdWords. Pierwszy słupek oznacza styczeń, ostatni – grudzień. Trendy opierają się na danych historycznych.